e
sv

E-Ticaret Sitelerinin Güven Damgasını Kontrol Etme

avatar

Güvenli İndir

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

E-Ticaret artık hayatımızın bir parçası haline geldi. Özellikle son yıllarda e-ticaret hem küresel çapta hemde Türkiye’de büyük yükseliş gösterdi. E-Ticaret siteleri aracılığı ile olsun, sosyal medya aracılığı ile olsun artık bir çok platformdan alışveriş yapılıyor. Bu yükselişi gören bir çok işletme sahibi veya girişimciliğe adım atan kişilerde e-ticaret dünyasına katılıyor.

Peki, bir E-Ticaret sitesinin güvenli olup olmadığını nasıl anlarız? Bunun gayet kolay bir yolu var. Ticaret Bakanlığı, ETBİS platformu üzerinden e-ticaret sitelerinin işletme kaydı bilgisini size sunuyor.

ETBİS KAYDI OLUP OLMADIĞINI KONTROL ETMEK

E-Ticaret’e başlayan her şirket, web sitesinin adını E-Ticaret Bilgi Platformuna kaydeder. Bu platforma kaydedilen e-ticaret sitesi, güvenli ve yasal bir e-ticaret hizmeti veriyor demektir. Peki alışveriş yapmayı düşündüğünüz sitenin ETBİS kaydı olup olmadığını nasıl kontrol ederiz?

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı etbisgovtr-1024x473.png

ETBİS Kayıtlı Site Sorgulama adresine gidiyoruz. Ardından alışveriş yapmayı düşündüğümüz ancak güvenli olup olmadığına emin olmadığımız sitenin alan adını kopyalayarak, sorgulama kutucuğuna yapıştırıyoruz.

Eğer arattığınız sitenin işletme unvanı karşınıza çıkıyor ise, bu sitenin güvenli olup olmadığını kontrol edebilirsiniz demektir.

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı etbisgovtr2-1024x433.png

Alışveriş yapacağınız site bilgileri için, “Site Profili” butonuna tıklayarak E-Ticaret sitesinin genel bilgilerini ve Güven Damgasını kontrol edebilirsiniz.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki içerik:

E-Ticaret Sitelerinin Güven Damgasını Kontrol Etme

Makale göwnderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478