e
sv

Bilgisayarınıza Oyunları İndirmeden Kaldırıp Kaldıramayacağını Öğrenin

avatar

Güvenli İndir

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün


Yeni bir oyun çıktığında her oyuncunun aklına “Acaba bilgisayarım bu oyunu kaldırır mı?” sorusu gelir. Oyunlar çıktığında minimum ve önerilen sistem gereksinimi yapımcı tarafından paylaşılsa da, oyuncu oyunu satın alacağı için kendi bilgisayarının çıkan oyunu kaldırıp kaldırmayacağını net olarak bilmek ister.


İşte bu soruna çözüm olarak sunulan CYRI (Can You Run It) uygulamaları donanım özelliklerinize göre bilgisayarınızın oyunu açıp açamayacağını, açarsa nasıl bir performans vereceğini öğrenmenizi sağlayarak sizi zaman kaybından kurtarmış olur.

1.Can You RUN It (System Requirements Lab)

System Requirements Lab tarafından sunulan CYRI, bilgisayarınıza indirdiği ufak bir araç sayesinde oynamak istediğiniz oyunun bilgisayarınızda nasıl bir performans vereceğini gösterir.

CYRI ile bilgisayarınızın oynamak istediğiniz oyun için performansı şu şekilde ölçebilirsiniz:


Adım 1 – “Search for a game” kutucuğuna oyunun adını yazın ve Can You Run It? ➤ butonuna tıklayın.

Adım 2 – Açılan sayfada bir kez daha Can You Run It? ➤ butonuna tıklayın.

Adım 3 – CYRI, bilgisayarınıza otomatik olarak Detection.exe adlı bir araç indirecek.

Adım 4 – Detection.exe adlı aracı çalıştırın. Araç, bilgisayarınızın özelliklerini otomatik olarak tanımlayacak.

Adım 5 – Araç PC özelliklerini tanımladıktan sonra sizi oynamak istediğiniz oyunu yüklerseniz nasıl bir performans alacağınıza dair detaylı bilgiler veren sayfaya yönlendirecek.

Açılan sayfada bilgisayarınızın oynamak istediğiniz oyunu “Minimum” yada “Önerilen” ayarlarda açıp açamayacağını görebilirsiniz. Alt kısımda sisteminizin özellikleri ile oyun için minimum/önerilen özellikleri karşılaştıran bölüm ile fikir edinebilirsiniz.


2. What Can I Run? (PcGameBenchmark)

What Can I Run? (PcGameBenchmark) ile isterseniz bilgisayarınıza indirebileceğiniz aracı ile, isterseniz bilgisayarınızın özelliklerini girerek yüklemek istediğiniz oyunu bilgisayarınızın kaldırıp kaldırmadığını, kaldırırsa ne kadar performans alabileceğini öğrenebilirsiniz.

Manuel olarak bilgisayarınızın oyunu kaldırıp kaldıramayacağını öğrenmek istiyorsanız sağ tarafta yer alan Tell us about your PC kısmına doğrudan bilgisayarınızın özelliklerini girerek What Games Can My PC Run? kutucuğuna basarak bilgisayarınızın oyunu kaldırıp kaldıramayacağı konusunda fikir edinebilirsiniz.

3. Can You Run It? (Game Debate)

Game Debate CYRI ile, “Download Our GD hardware scanner” butonuna basarak indireceğiniz araç, bilgisayarınızın donanım bilgisini tanımlar ve oynamak istediğiniz oyunda nasıl bir performans alacağınızı size sunar.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki içerik:

E-Ticaret Sitelerinin Güven Damgasını Kontrol Etme

Makale göwnderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478